Курс долара в Одесі сьогодні
-
42.7842.40
-
43.0543.15
У реальному секторі економіки гроші також є товаром і мають свою ціну. Вартість грошової одиниці однієї держави, виражена в Держзнаку іншої країни, формується за принципом співвідношення попиту і пропозиції. На курс долара в Одесі і по всій країні впливають безліч факторів, які варто вивчити детально, щоб знати тенденції валютного ринку. Такі знання і вміння орієнтуватися в котируваннях будуть корисні і для тих, хто міняє гроші для закордонних поїздок, і для людей, які вважають за краще зберігати свої заощадження в одній з найбільш стабільних валют - американської.
Загальні типи курсу долара до гривні: Одеса і вся країна
Існують три типи формування курсу долара до гривні. Одеса, як і всі інші міста України, підпорядковуються одному, обраному Нацбанком:
- Фіксований. В його основі лежить паритет між валютами.
- Коливний. Він вільно змінюється під впливом попиту та пропозиції.
- Плаваючий. Це підвид коливається, і в його основі лежить механізм державного регулювання. Дана система передбачає введення обмежень на ввезення і вивезення іноземної і національної валюти.
Фактори, що впливає на курс долара в Одесі сьогодні
Крім обраної урядом і керівництвом Нацбанку стратегії формування на курс долара в Одесі сьогодні впливають і інші фактори. В їх число входять, наприклад, обсяги торгівлі між США і Україною. Чим більше торговий оборот зі Сполученими Штатами, тим вище попит на їх нацвалюту. Також зміна номінальної вартості будь-якої грошової одиниці залежить від загальної економічної ситуації, масштабів інфляції і купівельної спроможності національної валюти. Остання виражається в кількості однотипних товарів, які можна придбати на певну суму. Йдеться про так званий споживний кошик.
Кон'юнктурні підстави, що змінюють співвідношення долар гривня Одеса
Якщо розбиратися детально, чому виникають коливання в парі долар гривня в Одесі, то потрібно обов'язково назвати наступні причини:
- стан економіки. Воно залежить від темпу інфляційних процесів, стану платіжного балансу, функціонування бірж і ринків дорогоцінних металів, цінних паперів та енергоресурсів, монетарної політики, відсоткової ставки, обсягів міжнародних позик і виплат за кредитними зобов'язаннями;
- ризик дефолту або його фактичне наступ;
- соціально-політична обстановка;
- ступінь довіри до певної валюти в міжнародному та внутрішньодержавному масштабах. Якщо в першому випадку велику роль відіграє статус держави на світовій арені, то в другому - для стабільності курсу долара в Одесі важливо позитивне ставлення населення до діяльності уряду і президента;
- участь держави в зарубіжних збройних конфліктах і наявність внутрішніх конфліктних осередків;
- активність спекуляцій на тлі тимчасового ажіотажу, викликаного, наприклад, сезоном відпусток або передсвятковими днями. У такі періоди часто демпінгує курс долара Одеса чорний ринок, а офіційні структури зазвичай працюють стабільно і злагоджено.
Чому не варто міняти по курсу долара в Одесі на чорному ринку?
Для початку варто відзначити, що фіноперації, здійснювані приватними або юридичними особами без відповідної ліцензії, заборонені законом і тягнуть за собою покарання у вигляді штрафу. Крім того, клієнти таких незаконних організацій надзвичайно ризикують бути залученим в шахрайську схему. Навіть якщо курс долара в Одесі на чорному ринку пропонують досить привабливий, то все одно існує ймовірність пригод при обміні. У нас же немає раптових змін курсового значення, додаткових або прихованих комісії та інших недоліків здійснення конвертації в несертифікованих конторах. До того ж, наш пункт обміну має фізичний юридична адреса і номер телефону.
Курс гривні до долара в банках і обмінниках
Обмінники, які мають дозвіл на здійснення купівлі-продажу валютних коштів, завжди дотримуються Законодавство, піклуються про свою репутацію і дорожать своїми клієнтами, тому не дозволяють собі маніпуляції з підвищенням і зниженням вартості грошових знаків. З огляду на це можна зробити висновок, що вигідно і безпечно обміняти за хорошим курсом долара до гривні в Одесі можна тільки в ліцензованих обмінниках і банках. Однак при зверненні в банківські структури люди нерідко стикаються з бюрократичною тяганиною, обідніми перервами, лімітами і відсутністю готівки в достатній кількості. Ще одним важливим нюансом є те, що в обмінному пункті курс долара до гривні зазвичай вигідніший чим в банку. Обумовлено це особливості розпоряджень Нацбанку з регулювання роботи банківських структур, тому є сенс звертатися відразу в обмінний пункт.